Duše K - tentokrát o věcech skrytých s Helenou Máslovou

Divadlo Kampa

Divadlo Kampa

229 597 zhlédnutí144

  Tématem povídání bude tentokrát diskuze o věcech skrytých a hledání odpovědi na otázku, jestli existuje osud a jestli jsme jeho tvůrci, nebo jen pasivní účastníci.
  MUDr. Helena Máslová
  Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala na gynekologicko-porodnickém oddělení, na lůžkovém interním oddělení i v léčebně dlouhodobě nemocných. Zkušenosti ze všech těchto pracovišť ji přivedly k psychosomatické a primární medicíně a posléze k založení Centra psychosomatické péče. Nyní se věnuje zejména psychogynekologii, ženskému zdraví a reprodukci z pohledu psychosomatických souvislostí. Matka tří dětí. Mluví anglicky a francouzsky. Člen České lékařské komory.

  čas přidán Před 24 dny

  Komentáře

  1. Jana H

   Úžasný rozhovor, paní doktorka je krásná a osvícená bytost.

  2. Jitka Patková

   Děkuji 🙏♥️

  3. zorganek

   Výborné a důležité téma, úžasné podání. Všichni víme již, že je to zlé, jakým způsobem se za pár let podařilo zabít životní prostředí a zemědělská půda, podzemní voda. Nic se neděje, protože mocenský systém není tak pružný a rychlí, jako jsou houby, plísně a bakterie. Pro tyto zemědělské korporace jsou důležité výnosy na hektar. Nezáleží jim na tom zda zelenina, či obiloviny budou mít skutečně to, co naše těla a duše potřebují. Plevel je pro ně škůdce, přitom je pro rostlinu nezbytný pro její vývoj. Genotoxické a neurotoxické látky hojně stříkané v ČR na brambory, kukuřici, řepku, jsou již zakázané v Rakousku, Maďarsku a Ruské Federaci. Zde jsou důležitější zisky na hektar, než ztráty. Ovšem jejich sny se již rozpadají. Nedaří se jim, otrávili celou Evropu genotoxickými a neurotoxickými jedy a výnosy na hektar začali klesat. Není divu, nenajdete žížalu, hmyz ani ptactvo, kolem těchto monokulturních oblastí. Je logické že tato rozhodnutí, volby vlády českého státu a zemědělců, přivedlo celou flóru a faunu, včetně zdraví lidí a zvířat do nejhorší situace, kterou náš stát prožil a bude prožívat od 80 let. To co byla Spolana, či chemičky za totalitního systému, je proti tomu opravdu sranda. Mluvíme o obrovské intoxikaci životního prostředí.

  4. Edson Arantes

   Krásná žena, nádherně vyslovuje, má rozhled a když řekne sprosté slovo jako například dojebat, vůbec to nezní sprostě.

  5. Jakub xxx

   www.jezis-kristus.eu (falešná učení)

  6. Karolina Kocickova

   Uzasné 😁👍

  7. Joli Diop

   Ůžasné. Moc děkuji. Fantasticka Paní.

  8. Petr Baxant

   Hodně dobrý rozhovor - zdraví, léčení, porody, voda... Paráda. Moc fandím takovým lidem a rozhovorům, sdílení a lidem, kteří to dovedou přijmout. Snad se nám to podaří implementovat do společnosti v širším rozsahu.

  9. Natalina Fo

   Nechytla jsem název dokumentu o stavbě v poušti, napíšete mi někdo prosím jak se jmenuje. Dekuji

  10. Martina Beránková

   Za mě nejlepší rozhovor,který jsem letos slysela!Vice takových osvicenych lidi a lékařů zvlast!

  11. Ja HoCH

   velmi pokrokove i na dnesni dobu, cekam kdy bude tohle video poplivane, dehonestovane nebo zakazane..... Diky. :)

  12. Katerina Langova

   nevíte, jak se jmenuje ten film, co natočil ten fotograf, o kterém host mluví? to by mě docela zajímalo!

  13. J. Aredraj

   Źenský stačí ukázat někde v dálce mrkev a už maká jako fretka :-D

  14. Marek Borovec

   Mě by fakt zajímalo těch cca 100 lidi co dali dislike, nevěřím že tito lidé tohle úžasné povídání dokoukali nebo vůbec rozuměli a nebo co je tedy tak moc pohorsilo.

  15. Bedřich Havelka

   Za mě nejlepší díl!!! Jarouš i double dr. Helenka jsou úžasný tvorové.

  16. ludoweet

   Tady to všechno začlo cz-news.net/online/video-0v-sga3Vzdw.html

  17. Hyndus Sid Art Studio Cz.

   Nádhera jak pravdivé sdílím u nás na FC

  18. Zuzana Machova

   Jeden z nejlepších dílů. Paní Helena, naprosto uchvacující svým přehledem, zdravým náhledem a ženskou přirozeností. Krása, děkuji.

  19. KARVAN

   Super :-)

  20. Mylous Jakes

   v roce 2012 byla v Show Jana Krause o sedm let mladší...

   1. Jozef Šefčík

    V ziadnom pripade, doktorka starne vdaka psychosomatickej pohode omnoho pomalsie ako bezna cast populacie. Odhadujem , ze v 2012 roku bola mladsia tak o dva a pol roka.

  21. Jakub Cais

   dík konečně se necejtim sám s názorem na zdravotnictví v naší civilizaci! :)

  22. Luc Dvorakova

   Taky jsme se dostali do stavu, že 70 procent populace má pohlavně přenosnou chorobu ureaplasmu nebo mycoplasmu a nebo chlamydie. První dvě už lékaři ani nechtějí léčit. Prý už je normální, že to lidé mají. No mě rozhodně nepřijde normální mít pohlavní nemoc. Řekla bych, že toto stojí za neplodnosti více, než nějaké hormony ve vodě.

  23. Ondřej Beránek

   Mohl bych se zeptat co je to za klauna ? to je cele vtip zejo...

  24. Filip Vávra

   takže Čoko Voko, jó? :-P sakra to je ženská...

  25. Lucia Konickova

   Veľmi príjemná a vzdelaná pani Doktorka. Rada by som však podotkla, že ma dosť šokovalo, že sa môžu takto verejne rozprávať zážitky o pacientoch. Pracujem dlhé roky v zdravotníctve v Anglicku s pacientami v nemocnici a našimi hodnotami sú, že sa k pacientom zaväzujeme správať s úctou a rešpektom a vždy ochraňovať ich " dignity" dôstojnosť. Tu je to protizákonné aby doktor mohol na verejnosti žartovať o pacientoch ako sa v programe žartovalo.. v prípade paliativneho a teda umierajúceho pacienta.. v zmysle v akom pani doktorka žartovala... A teda, že pacient si otvoril plienku po tom ako sa ona nad ním naklonila v bielej košeli a počúvala ho a on začal mastrubovat a ona mu potom nasadila nejaké ukĺudnujúce injekcie.😳😳 Paliatívni a teda umierajúci pacienti sú už zvyčajne aj tak pod vplyvom silných utisujicich látok a sú zmätení a tým sa dá aj vysvetliť konanie tohto pacienta. Je to duša na konci životnej cesty a nie je pekné o tomto takto žartovať.. " Čo dávame vonku sa nám vracia naspäť na našu vlastnú hlavu" Tu by lekár ak by takto hovoril o pacientovi na verejnisti prišiel o licenciu alebo ak by negatívne hovoril o iných nemocniciach či iných zdravotníckych zariadeniach... Pacient ma právo podať sťažnosť ak nie je so starostlivosťou spokojný ale doktori nemôžu podávať negatívne informácie o iných nemocniciach nakoľko tým rozširujú zlú reputáciu..( toto je tiež zlá energia) Nakoľko zariadenie mohlo mnohým ľuďom aj pomôcť a mnohí ľudia mohli mať pozitívnu skúsenosť. Tu taktiež by to bol dôvod na disciplinárne konanie u daného lekára, ktorý sa takto verejne vyjadruje. Chcem len tým tiež vysvetliť, že pacient, ktorý sa takto zachoval a je pod vplyvom liekov jeho mentálna kapacita nie je už v poriadku a preto nie je pekné si robiť žarty z takýchto záležitostí.Chcem teda povedať, že táto duša už za svoje konanie nebola zodpovedná či si nemohla uvedomiť dianie a teda čo robi... Bol to stále niekoho otec alebo syn a my sme zodpovední za to aby sme sa správali k pacientovi s rešpektom a úctou. 💕💕💕💕💕💕💕💕

  26. zuzana c

   Jsou úžasný, dnes se těším na p.Duška v Ostravě 😍

  27. Jorg Gurt

   Rešpekt. Tak som napísal provokáciu "český kecy" - a nikto sa nechytil a nereagoval. Rešpekt, Dušekovci, je vidno že ste duševne vyrovnaní a že to čo robí Jaroslav Dušek má zmysel. Gratulácia a rešpekt.

  28. Pavla

   veľmi príjemný rozhovor. Na Helene sa mi nesmierne páči jej záujem- v mnohých oblastiach je nesmierne rozhľadená, ponúkla mi mnoho nových informácií, skutočne veľmi obohacujúci rozhovor. To o deťoch a ich "bakteriálnej potrebe " pri narodení ma úplne dostalo. Dáva to logiku, len som sa s tým nestretla, aby to niekto nahlas prezentoval. Je veľmi múdra, to ma teší a inšpiruje.

  29. Alena Maher

   Diky, skvele !

  30. Jan Bajgar

   Zabavne a velmi poucne.

  31. Martin Plojhar

   Moto ceskeho zdravotniho systemu je "Utracet..." (protoze moznosti v utraceni jsou primo umerne s mnozstvim nemocnych, nemuze se tento system nikdy slucovat s "neskodit...")

  32. Martin Mrazek

   Neuveritelne sexy zenska

  33. Saxo Sax

   neskutočná ženská,,, plačem pri nej,,, to čo hovorila, to je totálna pecka,,,, supeeererrrrrrr

  34. sasased605

   Vynikající, nesmírně inspirativní. Hejbe se nám to, přátelé, hejbe. A hejbat se to bude stále rychleji.

  35. maria70490

   krasny rozhovor dakujem ste uzasny..

  36. 42

   No. Uznávám, že jsem to neposlouchal celé, nejsem blázen. Ale z toho, co jsem slyšel, je celkem jasné, že plácají celkem kraviny. Teda pokud na konci neřeknou, že to byl vtip. Moje otázka zní: PROČ JE TENHLE SHIT V TRENDECH??? A taky proč je tenhle shit na kanálu divadla kampa? Považoval bych ho za seriózní, nebýt tohohle.

   1. Michael EDGAR Horský

    ❤️

  37. Karolina Suchardova

   Fascinující, jen tak dál.Děkuji.

  38. Markéta Kotanová

   Úžasný 😉 ❤️👌

  39. Medvedi Lesny Duch

   Pán Jaroslav - super zapustená brada. Ešte vlasy nestrihať a bude to TOP.

  40. Roman Sekula

   Super. Ďakujem.

  41. Linda Valentová

   Nádhera, slovo od slova mi rozhovor mluví do duše. Děkuji pane Dušku za pozvání paní Máslové, souhlasím se vším a jsem vděčná že se tomuto oboru někdo věnuje. Je to snad poprvé, co jsem slyšela že se psychosomatikou někdo v české republice zabívá. Děkuji

  42. Zuzana Banána

   Děkuji 💖🍀♾

  43. 01Sansara

   Pan Dusek nevim jestli ctete komentare ale ... kdyby se Vam povedlo pozvat si do divadla pana Petr Chobot. Pracuje s energiemi chodi do brazilskych pralesu atd zajimave zamereney clovek.Myslim ze by urcite mel co rict... Byla bych strasne rada kdyby jste ho pozval ...a mozna by jste udelal radost vice lidem .... Dekuju a preji krasny dnik 😙Jana

  44. Jan Hus

   Nevíte někdo, kde pan Dušek kupuje nebo bere tyhle trička? 🤩 v každém díle má nějaký super 😊

   1. 01Sansara

    @ALISHA WOLF diky😊🐾

   2. ALISHA WOLF

    Vlčí tričko je značka HEY WOLF :)

   3. Andrea Peldova

    Fler.cz - zadejte si: Happy Sunshine ☺️

   4. 01Sansara

    Honzo to bych i ja rada vedela... minule mel krasny vlci triko .... mozna ( podle mne ) naky etno obchod nebo pres naky e-obchod.... netusim nooo....

  45. Wiky O

   Pre mna jedna z najlepsich debat.Zaujimave temy krasne podane,vtipne vsuvky...Pani Maslova prijemna osoba.Pan Dusek dakujem :)

  46. Rasto Benko

   Prvy krat sa mi stalo ze som nedopozeral, pani doktorka psycholozka sa mne zda akasi nevyrovnana a CHAOTICKA. Akoby v nej bol dusevny boj za a proti sucasnej medicine ktory sa nesie celym rozhovorom, za a zaroven proti sucastnemu spolocenskemu systemu, ktoreho organizacia a procesy vplyvaju na zdravie a zivot kazdeho cloveka. Pre tych 2*mudr "System je nastaveny na tvz samolikvidaciu ludstva co je odpovedou prirody vramci jej odzdravneho procesa" . Jedinou moznou cestou je vzrod noveho typu cloveka, noveho typu myslenia.

  47. Jorg Gurt

   Český kecy.

  48. S.

   Tohle pro mě byl balzám na duši. Těším se na pokračování...

  49. Vlaďka Školová

   🙏😇 skvělé, luxusní debata, moc vám děkuji... Jste úžasní... Famózní informace 😊😀 přeji 🌞 mnoho krásných dní 🙏😘

  50. Iveta Kočibalová

   Skvely rozhovor so skvelou Ženou..🙂👍

  51. EMBE

   * VĎAKA♥ za krásnu prednášku s úžasnými ľuďmi - super!

  52. FeliX HEJTMAN

   LIKOS

  53. Pepa Zahradnik

   😍👌🌞

  54. Pampeliška První

   Krásná žena. Tělesně i duševně. Moc hezký rozhovor.

  55. blacki 101

   Teď vážně, nejlepší rozhovor roku 2019 a důkaz, že dobří a úžasní lidé ještě nevymřeli. Děkuji moc za skvělý zážitek a znovu vrácenou naději a přeji Vám oběma hodně zdraví , štěstí a lásky v dalším životě.

  56. John Bandita

   Pokud sledujete pravidelně, podpořte divadlo Kampa 100,- trvalý příkaz. Nikoho to nezabije a je to na dobrou věc!

  57. blacki 101

   Novorozenec objeví nejen matčinu bradavku ale i hovínko !!!! A jen tak je zdráv a sťasten.

  58. SOUNDOFSODA

   :OOO 1:03:00 (zmatek- z matek )

  59. UNILLEO

   viz 11.minuta arhuacos.cz/#

  60. 01Sansara

   Celkem hezky rozhovor fakt se mi to libi.... pry cpat antidepresiva duchodcum 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  61. fireone

   Skvost🤗💛💛

  62. Alča Zvědavá

   Úžasně úžasný pořad zábavných, vzdělaných a osvícených aktérů. Velice děkuji!

  63. Juraj Uzovic

   👍

  64. Eduard Kaspel

   SPONTANNI POTRAT

  65. Michael EDGAR Horský

   42

  66. Janka Hami

   O porodoch tak v anglicku ked zena rodi v nemocnici tak za par hodin po porode ju poslu domov kamaratka rodila cisarakom aj tak ju poslali domov

  67. Gabriela Fremlová

   Bylo to skvělé!

  68. Michal Bunny

   Opat nadherne. Dakujem za pekny zazitok.

  69. Lucie Kalvodová

   Super. Díky!!!