Alban Skenderaj - Lea (Official Video 4K)

13 173 638 zhlédnutí3 140

  Produced by Lorenc Aliaj & Alban Skenderaj
  Music & Lyrics: Alban Skenderaj
  Video by Imagine Films
  Listen to the song on
  acromaxmedia.lnk.to/Lea
  www.Instagram.com/albanskenderaj
  Lea kërcen, si të mos kishte asnjë problem
  Lea këndon se asnjë lot për atë s‘ia vlen
  dhe asnjëherë nuk e pranon të ndihet në faj
  Lea qesh dhe kur duhet të qajë
  se Lea e jeton si do jetën e saj
  Mos i fol mos e pyet,
  lëre sonte në qejfin e vet
  për një djalë vagabond
  Lea ngeli në vitin e tretë
  Kjo ëndërr pa shpresë
  arriti nga bota ta ndajë
  tani askush se mbështet
  madje as prindërit e saj
  Por Lea kërcen, si të mos kishte asnjë problem
  Lea këndon se asnjë lot për atë s‘ia vlen
  dhe asnjëherë nuk e pranon të ndihet në faj
  Lea qesh dhe kur duhet te qajë
  se Lea e jeton si do jetën e saj
  Ajo nuk do më që të shtiret si një tjetër
  tani është kthyer që të jetë Lea e vjetër
  tani është Lea “e zjarrta“
  tani nuk ka në duar më prangat e arta
  Nuk ka rëndësi dhe nëse i flasin pas shpine
  nuk ka rëndësi nëse përmendin plot dështime
  Më në fund është vetvetja dhe do jetojë vetëm me rregullat e veta
  dhe Lea nuk flet, se ka dinjitet
  nuk bie ajo, se jetën e do
  Lea kërcen, si të mos kishte asnjë problem
  Lea këndon se asnjë lot për atë s‘ia vlen
  dhe asnjëherë nuk e pranon të ndihet në faj
  Lea qesh dhe kur duhet te qajë
  se Lea e jeton si do jetën e saj

  čas přidán Před rokem

  Komentáře

  1. Eduart Dervishi

   👍

  2. Greta Shkembi

   2019

  3. GD Kaci

   Djema dhe Vajza,cfar ndodhi? A ishte Lea ne ender?!

  4. Denisa Varfi

   Kenga ime e preferuar.❤

  5. Shpejtim Dobra

   ❤❤❤ je e pafajshm mojo vajz

  6. Shpejtim Dobra

   Ata we can be dislike e kan pasur telefonin me kokëposht

  7. nada tulia

   🧨🧨🧨🧨🧨🧨dinamit

  8. Genci LL

   tf is it with people putting all of those ë in the sentences like get a life and btw to all of u 5 yo shes wearing a wig

  9. Lea pop

   Une kon emrin Lea😁

  10. Pamela Celmeta

   Te dua rinesaaa😍😍

  11. Xhoi Domi

   Do doja te isha si Lea. Une duke pare vidioklipin: 2:37 E cfar lere fare ate qe thash.

  12. Fron Qeriqi

   Une jam vloau I rineses

  13. amministrazione sitel

   Fansja e ALBAN SKENDERAJ

  14. Sugar sugR

   If homophobics disliked this wonderful master-pieced song,is not like the other care. "Love myself.Love yorself.Peace" -Suga (of BTS)

   1. Sugar sugR

    Also greetings to all army in ALB

   2. Bora Alili

    Army💕💜

  15. can ayaz

   Süper vooooo

  16. aristea caveli

   perse ne fund puth nje vajze ne buze dhe pse ne fillim thot vendosni kufje

  17. Lorenza Minerva rusi

   Bukur po per e puthi ne buze ate tjetren 😟😝😝😝😝😝😝😝😝

  18. Kamela Fir

   🤗🤗🤗🤗

  19. Domnul X

   OMG 😍

  20. Shpendi Lako

   Nuk ka si albani je super fare

  21. ethereal aphrodite

   disa njerez akoma se kuptojn mesazhin qe Lea percjell 😂 sigurisht ata qe jan akoma ne epoken e gurit. Lea gjeti vetveten, esht koha qe Lea e kuptoi kush donte te ishte ne te vertet dhe nuk hezitoi ta ndaj ate eksperienc me ne. Sigurisht esht dhe ne mbeshtetje te LGBT, Lea esht biseksuale esht obvious. Lea theu t gjitha stereotypes qe vajzat duhet te sillen me teper si femra, qe duhet te perdorin makeup, te veshin fustan, te ken flok t gjate ose dicka e till, lea u be vetvetja. Ajo doli kunder homofobikve sfidoi nderkoh dhe veten! I gjith mesazhi esht ne tekst mjafton ta kuptosh! peace up nga nj biseksuale ;)

  22. ethereal aphrodite

   bisexual albanian gang where you at 🌚

  23. Xhulieta Delaj12

   Duhet te jet cdo vajz si "Lea" un jam pakashum si "Lea" Por "Lea" eshte nje personazh kenge dhe Thom se nuk eshte e vertete...........................like nese do no..........................comment nese doni ciao..........................

  24. Christina Clancy

   I love the message of the song. Eshte shume bukur 😍

  25. Etleva Dähne

  26. vali angel

   WOOW!!! The Song Is SUPERRR!!!...And The Girl ”LEA” From The Videoclip She Is So BEAUTIFUL!!!

   1. Suela Bendaj

    Bravissimo nje kenge me shum kuptim

  27. Shpendi Lako

   Je njeriu më i qet jo si nojzi

  28. Artiola Rr

   Çdo vajë në qdo refren e gjen veten tek Lea , një kengë që te jep aq shumë motiv, Alban Skenderaj is the best of bests!!!!!❤️❤️ I’m proud he’s ALBANIAN 💗

  29. stalin montero

   😔

  30. Vlad Dumi

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  31. Ersia Nora

   Kenga eshte shume e bukur ju lumte

  32. BEBE REXHA

   BITCHES SO FIRED UP OVER HER KISSING A GIRL LIKE HOE GO OUT AND KISS WHOEVER U LIKE GOD SAID ADAM AND EVE NOT ADAM OR EVE.

  33. Me Mel

   Shqiperia duhet te jete krenare per artiste si Albani I am amazed 😍

  34. Anime Lover

   Super keng

  35. ART JON

   E bukur por e kopjuar nga Eastside e Khalid dhe Halsey. Intro, historia, video me tekst poshte etj.

  36. Hala Madrid

   Se Lea u be lesbike 😂😂

  37. Elpida Xalo

   😊😮👫💖💙💚💓

  38. gisela fejzullahu

   RESPEKT PER QIKAT !!

  39. Hateme Shamolli

   Kok

  40. Ilirian

   Teksti shume i bukur melodia akoma me e bukur.

  41. lyrics video lyrics video

   like ne ty te plq akoma kjo keng 🤑🤩

  42. Almir Xharra

   =

  43. Almir Xharra

   3

  44. ALL IN

   Kjo do jete kengetarja on top ne 2020 mbane mend kete koment-

  45. Eva Pici

   Jeta ime Alban. Hermosa song. I see my life in this song.

  46. PurpleSprite

   shpirt

  47. Nikkles 91

   Billie Eilish, is that you?

  48. Bali Stari

   SHUME KENGE E BUKUR DHE MESAZH SHUME TE MIRE PER VAJZAT

  49. Onepiece Fan

   Nga e dashuria per nje djale vagabon, lea behet lezbike 😂

  50. Guest House

   KARE femer

  51. Patrick Gjerstad

   fraaace champelele

  52. Patrick Gjerstad

   kepa ewiw akaø platikna

  53. Dik Kushi

   Lea nuk flet por vepron🤪🔝

  54. MrbigB

   Zoti e ka kriju femren dhe mashkullin e jo femer me femer turp njerz te degjenerum ka mju mallku zoti ket dynja dhe tjetren😷

  55. MATEO SHTINI

   [Teksti i këngës "Lea"] [Refren] Lea kercen: si te mos kishte asnje problem Lea kendon: se asnje lot per ate s‘ia vlen Dhe asnjehere nuk e pranon te ndihet ne faj Lea qesh dhe kur duhet te qaj Se Lea e jeton si do jeten e saj [Pjesa 1] Mos i fol mos e pyet, lere sonte ne qejfin e vete Per nje djale vagabond, Lea ngeli ne vitin e trete Kjo enderr pa shprese, arriti nga bota ta ndaj Tani askush se mbeshtet madje as prinderit e saj [Refren] Por Lea kercen: si te mos kishte asnje problem Lea kendon: se asnje lot per ate s‘ia vlen Dhe asnjehere nuk e pranon te ndihet ne faj Lea qesh dhe kur duhet te qaj Se Lea e jeton si do jeten e saj [Pjesa 2] Ajo nuk do me qe te shtiret si nje tjeter Tani eshte kthyer qe te jete Lea e vjeter (Ehi) Tani eshte Lea “E Zjarrta“ Tani nuk ka ne duar më prangat e arta (Ehi) Nuk ka rendesi dhe nese i flasin pas shpine Nuk ka rendesi nese permendin plot deshtime Me ne fund eshte vet-vetja dhe do jetoj vetem me rregullat e veta [Ura] Dhe Lea nuk flet (Uo-oh), se ka dinjitet (Uo-oh) Nuk bie ajo (Uoh-oh) , se jeten e do [Refren] Lea kercen: si te mos kishte asnje problem Lea kendon: se asnje lot per ate s‘ia vlen Dhe asnjehere nuk e pranon te ndihet ne faj Lea qesh dhe kur duhet te qaj Se Lea e jeton si do jeten e saj

  56. IamPatok

   lea e kam emrin une

  57. Tirana Telivision

   E pa besueshme:😮😮😮😮😮

  58. borald zacellari

   Ahahhahahahh

  59. Lejla Sula

   E veshtir eshte jeta por asnjeher mos u merzisni seps jeta ka shume gjera te papritura

  60. kawasaki meldon

   Garbage song, and obviously emotionally-driven people will like it because they have been brainwashed with satanic beliefs. And Alban Skenderaj really showed his intentions when he made this song. So let's analyze it for a moment: She gets upset because some dude didn't rise up to her expectations. She failed school (which was totally in HER hands) and ends up blaming the guy. She even blames her parents for "not being supportive". And now she goes out there to (1) mess up other people's relationships, and (2) to turn straight women into lesbians. *clap *clap *clap... what a show of Satanism, and everyone is eating it up like the poisonous sugar it is. You want to continue to be brainwashed, go ahead, suit yourself... but keep one thing in mind, NO bad behavior will leave you feeling happy, only depressed while pretending to be happy-hence why she still ended up all alone while covering her depression with a fake smile. Life is WAY tougher than a bad relationship.... So if you ever feel down, make friends with REAL people, continue studying, and NEVER blame the next person for what the previous one has done. Judge people as individuals and not as groups, as that is one of the worst things you can do to yourself and others.

   1. GD Kaci

    I kind of agree and disagree with your comment. 1 thing though: Define ''REAL people''!

   2. Kookie Bts

    kawasaki meldon you are really clueless and clearly homophobic. Technically you can’t turn a straight girl to a lesbian because you don’t become a lesbian you are born one. She didn’t mess up anything instead she just wanted to help out that other girl who was clearly uncomfortable by that dude. You are the brainwashed one, the song is not promoting bad behavior it is to show how your life is not over after one mistake you make. It is to show that even in the worst times when the world is against you you can still get up on your feet and fight for your happiness. I don’t speak Albanian but the translated lyrics make perfect sense and are really words people need to hear.

  61. 22erion

   Alban ti di cduam ne... padyshim meriton noten 10

  62. Zimon Kor

   Car je duke promovuar ketou

  63. Dorian Eri

   Lea u bo lezbike!

  64. 恋愛Hinageshi

   Wish I was more like Lea❤️

  65. nikos dickson

   po sikur ti vinte nje R ne mes te E dhe As si do dukej!!!

  66. Μαρια Γκορο

   Ku je o Leo Ku je u humbem

  67. Lea Ssa

   Hey my name is LEA

  68. Lulzim Kozhani

   edhe une e kam emrin lea

  69. Refik Saliji

   love your self , don't crash just four a squid resin , follow your dreams .. :)

  70. ImpossibleDaysHere let's begin

   👍👍👍👍👍😀