5 ZMIJOZELSKÝCH, KTEŘÍ BOJOVALI PROTI LORDU VOLDEMORTOVI!

Caged Dragon

Caged Dragon

66 134 zhlédnutí36

  Zmijozelská kolej je a bude spojována především s kouzelníky, kteří se pro svůj úspěch neštítí ničeho. Právě proto a taky díky jejich posedlosti čistou krví, se velká část studentů této koleje dávala na cestu černé magie a v temných dobách podporovala Lorda Voldemorta.
  Dnes se v neobvykle zkráceném žebříčku podíváme na 5 čarodějek nebo kouzelníků, kteří se i přes zmijozelskou minulost dali Pánu Zla na odpor.
  Podpoř tento projekt!
  👉www.patreon.com/cageddragoncz
  Instagram
  ⚡️ - instagram.com/caged_dragoncz/
  Zdroje informací tohoto videa:
  👉

  čas přidán Před 6 dny

  Komentáře

  1. Tomáš Mlejnecký

   The top?

  2. Janka Michael Fabová

   Toto je moje detstvo ... vďaka za video :) to so Snapom bolo najlepšie ... 7 častí ho nenávidíte a v poslednej zistíš že vlastne bol dobrý ... to sa mi najviac páčilo a veru som si aj poplakala :(

  3. Pavel Mudrik

   To je Vojta z the top

  4. MerstynTV

   Vojta The TOP?

  5. Eirun De Virot

   Bráchokámo, poloviční moták Neville by to měl hodně zajímavý, kdyby si Voldík vybral jeho. A když už jsme u těch motáků... jdu mrknout, jestli tu máš něco o Filchovi.

  6. Iron Man

   🎉

  7. StandaCZE

   Severuse mně bylo nejvíc líto, chudák, všechno chtěl pro Harryho a chtěl,aby Voldemort umřel, prostě jsem jeho smrt strašně oplakal

  8. angelonewarrior

   Voldemort bol jeden z najzlomysejnejsich zaporakov ever. Myslienky ktore Slizolin a cistokrvny preferovali upozadil voci ziskavaniu moci nad druhymi, manipulovaniu a strachom naplnenou honbou za hlupym sposobom nesmrtelnosti. Inak je Voldemort dost zaujimavy v podani Rowling.

  9. Johny - Mobile Gamer CZ

   Udivuje mě, že někdo ještě tvoří videa ne téma Harry Potter, ale je to dobře, sám jsem velký fanoušek. Ikdyž jsem četl všechny knihy, v tomto videu byly věci, které jsem v knihách nezaznamenal (např. nějaké ty rodinné vztahy). Je to opravdu hodně obsáhlé téma. Dávám odběr. 😉

   1. Maspi

    @Caged Dragon Moje druhý ❤ u tohohle videa :O

   2. Caged Dragon

    Tak to díky 😅 já ani nikoho jiného neznám, takže není těžké vyniknout

   3. Maspi

    Mě třeba udivuje že je to první člověk v ČR co to dělá pořádně :D

  10. Greece Hellas SVOBODA NEBO SMRT

   Skvělé video jako vždy

  11. Freeboys Team

   Tvl on má hlas jak Vojta z kanálu the top

  12. 250 D 1986

   Má hůlka sama o sobě moc, co se stane když hůlkou mávne mudla?

   1. Eirun De Virot

    To samé, co se stane, když s ní mávne Hermiona. :D

  13. FF_Flameable_

   Vojta z THE TOP ?

   1. Freeboys Team

    FF_Flameable_ že jo ?

  14. vojxy cz

   Top 5 nejmocnějších smrtijedů

  15. Tomáš Svoboda

   To je THE TOP.

  16. Josef Rieger

   Ahoj, hodně by mě zajímal Olivanderův největší konkurent Gregorovitch...

  17. Gliamerdergame

   Koukám, že by se sem kldiěn mohla zařadit i Merula Snyde ze hry Hogwarts Mystery, ta ho nesnáší, protože její rodiče byli Smrtijedi, kteří pak skončili ve vězení. Je však studentkou Zmijozelu a jednu dobu hodně jde proti hlavní postavě. Hra sice stojí za prd, ale tenhle příběh je trochu zajímavý.

  18. Kapitán Lampion

   Ty jsi asi viděl celou sérii tak 39x, ne ? :DDD Skvělé video, výtečně zpracované.

  19. Jindriska D

   U tý Narcisi se mi to nezdá úplně tak, že vyloženě chtěla pomoct dobru, spíš chtěla vidět syna.

   1. Jindriska D

    Eirun De Virot Vlastně ani dobru pomoct nechtěla takže bych řekla, že ne

   2. Eirun De Virot

    A to není dobro? :D

  20. Lukáš Pecko

   ten koniec madostal :) nice

  21. Michaaeela

   Draco byl. smrtijed, jinak by Voldemort zabil někoho z jeho rodiny!! A proto že jeho otec nesplnil úkol, který dostal!

  22. Movie Fan

   Severus Snape , navždy v našich srdcích

  23. Miško Richnák

   Ja len dúfam že ďalšia časť magickej sedmičky bude mať 9 bodov 😂

  24. Sem Nakl

   Děkujeme 🙂

  25. OZZY THE WOLF

   Jak jsi řekl že Toho jehož jméno nesmíme vyslovit, mohl porazit buď Harry nebo Nevil, vpodstatě ho porazil Nevil tím že zabil hada pak ho Harry odzbrojil a pak Voldemort zemřel. Kdo mu podle tebe uštědřil tu konečnou ránu?

   1. Katerina V

    Neville "jen" zničil poslední viteál, a tím bylo možné ho zabít fyzicky. Tedy vlastně ho zabili všichni ti, kdo zničili viteály - Brumbál, Harry, Ron, Hermiona, Crabbe (nevědomky), Neville, a Voldemort sám sebe dvakrát (prvně viteál, který žil v Harrym, a pak odraženým kouzlem)

   2. Maspi

    Přečti si poslední kapitolu 7. knihy .. (Voldemort se zabil sám)

  26. john frok

   No, video celkem fajn, ale chybí mu dost přesnost a je vidět, že jsi knihy moc nečetl (myslím několikrát, ne že jsi si je 2x pustil v audiu)... Některé věci jsou očividně jen domnělé tebou i když je předáváš jako fakta. Můžeš tím udivovat lidi, kteří viděli všech 5 filmů, ale chtělo by to dotáhnout víc... :)

   1. Katerina V

    @Caged Dragon podle mě obojí, protože dál v knize potom Hermiona říká něco v tom smyslu, že je typické, že Voldermort skřítky podceňoval. A mám pocit, že tam mluvila i o přemisťování - právě o tom, že se skřítci mohou přemisťovat i tam, kde je to proti přesmisťování zabezpečené. U Andromedy jsem měla stejný problém - v knize nikdy nebyla její kolej uvedena, ačkoliv Zmijozel zní celkem logicky.

   2. Caged Dragon

    Andromedina kolej je uvedena na Pottermore, což nemusí být úplně věrohodný zdroj, ale v tomto případě ho beru. (myslím, že i Sirius říkal, že byl po strašně dlouhé době první, kdo nebyl zařazen do Zmijozelu, ale tímto si jistý nejsem). O Lily jsem neřekl, že mu to vadilo, ale MĚLO vadit, protože k ostatním mudlovským šmejdům se hezky nechoval. Co se týče křiklana, v tom máš asi pravdu. U Krátuty bych ale řekl, že ne. Určitě máš pravdu v tom, že ji LV nezabezpečil proti přemísťování skřítků. Ale podle toho, co Krátura řekl, se dokázal z jeskyně dostat díky příkazu a ne proto, že by byl v ohrožení života. Když so ho na to Harry, Ron a Hermiona ptali, tak řekl: “Krátura se měl vrátit domů” ne “přemístil jsem”. Z toho usuzuji, že nebýt toho přímého rozkazu, dost možná by se z jeskyně nedostal. Jinak děkuji, snad se ti budou líbit i další videa. 🙂

   3. john frok

    ​@Caged Dragon Kde je uvedeno, že Andromeda Tonksová byla ve Zmijozelu? Neřekl bych, že Snapovi vadilo, že je Lili z mudlovské rodiny. Řekl bych, že chování Horácia Křiklana je určitě naprosto typicky zmijozelské. Pro zmijozeláky je typické spíše ovlivňovat lidi z dálky, než sami vyjít na světlo (zejména úplatky, ale ani protislužby nejsou jim cizí), zároveň určitě nepatří k hrdinům, co by otevřeně přiznali svou chybu, když by to snad mohlo jim samotným ublížit - což je typicky Křiklanův přístup, kdy zdrhá jak před Voldemortem, tak Brumbálem a posléze i Harrym. Skřítčí kouzla nejsou stejná jako kouzelnická, tedy Krátura se nedostal z jeskyně silným poutem s Regulusem, ale prostě proto, že Pán Zla nezajistil jeskyni proti skřítčím kouzlům... atd. Ale jak říkám, jsou to spíše detaily, tvá videa jsou dle mého celkem nad očekávání - například tvá práce o nehůlkové magii mě velmi zaujala, ačkoli se v této oblasti příliš neorientuji, přijde mi vcelku pravděpodobná... :)

   4. Caged Dragon

    john frok OZZY THE WOLF Prosím o vypsání oněch nepřesností, takto mi to moc nepomůže ve zlepšení. Netvrdím, že jsem někde neudělal chybu, ale jsem téměř přesvědčený o tom, že dohledám jakoukoliv pasáž knihy, ze kterých jsem čerpal do tohoto videa. Pokud jde o domněnky, tak si myslím, že když nějaké ve videu jsou, tak to jde z videa dost znát a tím pádem je snad jasné, že to neprezentuji jako fakt. btw. 3. - 7. audiokniha je určena nesyšícím a je to tak kompletní přečtená kniha, takže ve čtení a poslechu není rozdíl. Rozdíl je jen v tom, že já si daleko lépe pamatuji mluvené slovo než text. (možná, že i 1,2 jsou kompletní, ale nejsem si tím jistý, navíc jsou doplněné o hudbu a zvuky.)

  27. torry art

   Zařadila bych tam i Albuse Severuse Pottera😔

   1. Maspi

    Však kvůli němu a Scorpiusovi se málem vrátil ne :D ?? (V prokletém dítěti se moc neorientuju)

  28. Nikÿ ÿ

   Prosím 5 nebelvírský který bojovali za Voldyho... 😂

  29. Eliška lula

   A ještě Albus Potter a Skorpius Malfoj

  30. Topgear_Mike

   Nevím jak v knize, ale ve filmu to vypadalo, že klobouk chtěl Harryho poslat do Zmijozelu. Proč? Vždyť v mnoha ohledech se výrazně lišil od těch, co ve Zmijozelu byli. Proto mi volba Nebelvíru přijde mnohem rozumnější.

   1. AleStur

    Topgear_Mike Maspi má pravdu. Harry byl svým způsobem byl ctižádostivý, odvážný a taky bylo třeba řečeno, Zmijozel by mu dopomohl k velikosti

   2. Maspi

    @Topgear_Mike Byl docela mocný čaroděj, nepochopený. Jeho otec byl z čistokrevné rodiny. Chce dokázat že je nejlepší. Udělá cokoli proto aby dokončil svůj úkol (+hadí jazyk) O Nebelvíru jsem se dočetl jen to že tam jsou jen odvážní a klidní lidé .. A Harry zrovna moc klidnej nebyl. Do Nebelvíru se dostal jen kvůli tomu že poprosil klobouk jinak by se asi dostal do Zmijozelu

   3. Topgear_Mike

    @AleStur Ano, o tom jsem mluvil. Ale právě naopak mi přišlo, že Harryho charakter se spíš blížil k Nebelvíru. Kvůli jakým Harryho vlastnostem si myslíte, že by se spíš hodil do Zmijozelu?

   4. AleStur

    Zmijozel je normální kolej, která měla jen špatné lidi. Jen abych byla pochopena. Každá kolej má nějaké svoje heslo, "charakter". A Harryho povaha se blížila blíže ke Zmijozelu.

   5. Jana Šimáková

    podle mě to způsobovala ta část Voldemorta v něm. Plus jeho "chuť ukázat co všechno dokáže" nebo jak to ten moudrý klobouk řekl... :)

  31. Propa

   Zaujíma ma z kade majú Malfoyovci toľko peňazí. Vie mi to niekto vysvetliť ? Z kade má starý Malfoy príjmy ?

   1. cyril myšoň

    Rodinné dědictví

  32. AnOnEmOs

   Podle Pottermore jsem zmijozel

   1. Roman Keprt

    Já havraspar

  33. lps Dina

   Skus udělat video top7 největších fanoušků Harryho Pottera.

  34. Michaela Pribylova

   Myslíš, že by jsi mohl udělat video " Jak se stát smrtijedem " nebo převyprávět, o čem je vlastně ta poslední kniha Prokleté dítě?.. Nebo třeba taky něco o Fantastických zvířatech..(o filmu)..

  35. Nina K

   Je super že jsi natočil další video, už jsem všechny z tvého kanálu měla zkouknutý a nemohla jsem se dočkat na případné další. Mám návrh na další video:top (např.) 10 předmětů že světa kouzel jako jsou bleskobrk, čidlo tajností,sladkosti z medového ráje s účinky apod.

  36. Sygauras

   Právě kvůli takovým věcem, doporučuju každému přečíst si knihy, popřípadě poslechnout audioknihy, protože třeba já osobně jsem si po shlédnutí Relikvií smrti (filmů) dlouhou dobu myslela že Harry je synem Severuse Snapa. Ve filmech je totiž dost zmateně vystavěno vzpomínání Snaepa + nebylo pořádně vysvětleno proč má Snape jako patrona Laň (Harryho patron je taky Laň a proto jsem si myslela že je jeho syn) a celkově je v knihách více vysvětlen vztah Severuse a Lily a proč se odcizily atd. Až po přečtení knih a poslechu audioknih s mou neteří, jsem vlastně pochopila jak to celé je. Ve filmech je taky dost odfláknutě popsáno že Brumbál je v podstatě manipulativní šmejd a já jsem na něj změnila názor právě až po přečtení knih. Dodatek : filmy jsem viděla ve věku kdy by je asi měl vidět každý a to když mi bylo 13 - 16 let. Když se na filmy dívám dnes, nedokážu přehlížet ty špatné a nelogické věci které se tam dějí a které si v jednotlivých dílech vlastně i navzájem odporují a popírají nastavená pravidla předchozích dílů.

   1. Sygauras

    @Maspi Ano, v knize je to jasně vysvětleno, což ve filmu nevyznělo ani z daleka tak jasně.

   2. Maspi

    @Sygauras Brumbál je v podstatě manipulativní šmejd ??

   3. Sygauras

    @jidinachuj 2 nejsem odborníkem na zvířata.

   4. jidinachuj 2

    Harryho patron je jelen

  37. Youtube Channel

   Velmi by mě zajímalo proč jsou kouzelnické věci tak zastaralé narozdíl od mudlovských. Kouzelníci píšou brkem na pergamen v době kdy mudlové jezdí autama. A to je jen jedna věc z mnoha.

   1. Eirun De Virot

    A víš co? Mně se ten nádech středověku líbí! :D

  38. Al Capone

   „To je ovšem dojemné, Severusi,“ pravil vážně Brumbál. „Že by vám ten chlapec nakonec přece jen přirostl k srdci?“ „Ten chlapec?“ zaječel Snape, „Expecto patronum!“ Ze špičky jeho hůlky vyrazila stříbrná laň. Dopadla na podlahu pracovny, jediným skokem se přes ni přenesla a vyskočila z okna. Brumbál sledoval, jak odlétá, a když její stříbřitá záře pohasla v dáli, otočil se znovu ke Snapeovi. Oči měl plné slz. „Po takové době?“ „Navždycky,“ ujistil ho Snape. Tohle je nejlepší část jak knihy tak filmů a dělá to ze Snapea jednu z nejlepších postav vůbec.

   1. Al Capone

    Janka Michael Fabová no taky mi u toho vzdycky nekdo kraji cibuli 😅

   2. Janka Michael Fabová

    to keď som prvýkrát čítala som sa rozplakala ... čo ti poviem, ženy :D

   3. Al Capone

    @LPS Lucy Movies CZ ano, tím myslel svoji lásku k Lily, pro kterou to všechno dělal i po její smrti.

  39. Karolína Rauchová

   Naprosto úžasné video! Skvělé téma i Tvůj hlas 😊 jen za mě osobně je R. A. Black velmi nedoceněný. Za mě by mohl být v žebříčku výš než Horacio. Jinak se moc těším na další díl a hlavně na další lets play, který mi pokaždé zvedne náladu. 😇

  40. Jan Tlasek

   Prosím o vysvětlení proč harry nezemřel v lese

   1. Kamatayon

    Keď Voldemort ,,zabil Harryho" tým zničil horcrux (viteál) ktorý omylom vytvoril keď zabil Harryho rodičov

   2. Katerina V

    a taky proto, že měl Voldemort ve svém těle Harryho krev, a tudíž Lillyinu oběť. Brumbál to někde v knize vysvětloval, že tím vlastně nechtěně zapříčinil to, že tato ochrana bude žít, dokud bude žít i Voldemort. Musela bych dohledat konkrétní citát.

   3. PTTHDgirl **

    Shambler Dimensional A navíc byl Harry pánem bezové hůlky a vzhledem k povaze té hůlky... mohlo pomoct i to, že ho hůlka zabít „nechtěla”. To samotné by podle mě nestačilo, ale když k tomu přičtete ten viteál...🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

   4. Shambler Dimensional

    @LittleChristin ano, ale měl zemřít spolu s ní. Brumbál to sám řekl, jenže v tu dobu byl Harry pán všech relikvií, takže byl "pán smrti"? Samotný kámen vzkříšení jen ukazuje nějaké obrazy/iluze mrtvých osob. Se kterými lze komunikovat.

   5. LittleChristin

    Takhle kámen vzkříšení nefunguje, pokud vím. Harry nezemřel, protože měl v sobě část duše Voldemorta, kterou sám Voldemort zabil, když chtěl zabít Harryho. Zabil sebe v něm, možná proto 🤷🏻‍♀️

  41. JcBCzech

   Dobrou noc.😇

  42. Keistline

   Myslím že zmijozel je největší fail celé té série.. Chci říct, neměli tam skončit "buřičský, krvežízniví, hrubí a natvrdlí paka" ale "cílevědomí a ctižádostiví, popř. čistokrevný", ne? To není odkladiště odpadu, ale plnohodnotná kolej! Nebelvír má McLegena, Mrzimor má Smithe, havraspár má Cho, tak proč nemůže ve Zmijozelu v Harryho věkové kategorii být někdo slušný? Nějaký klaďas? Kamarád? Harryho usmíření s Dracem Rowlingová odflákla stejně jako to s Dudleym, ale nějaká další postava by tam klidně přijít mohla! Když o tom tak přemýšlím, ničemu by nepřekáželo kdyby ve Zmijozelu skončila Ginny... Každopádně někdo tam být měl! Absence slušných lidí v hadí koleji je jedna z nejhorších chyb, jakých se kdy Rowlingová dopustila (a že jich nenadělala zrovna málo!!!!) Co myslíte?

   1. TinaBo

    súhlasím!!! moje slová.

  43. David Rendek

   Pro mě byla nejdojemnejší chvíle odhalení Severuse.

  44. Keistline

   Odhad před shlédnutím (po úvodu): Křiklan Snape Narcisa Draco Regulus Edit: Ehm no tak o Andromedě jsme věděli už z páté knihy, a do jaké chodila koleje to nevím, ale budu předpokládat že sis to ověřil😉 a u Křiklana mi nějak chybělo, že se celou dobu až v podstatě do bitvy choval jak největší srab. To jsi neřekl. Pořád chtěl vycouvat a byl neustále hrozně rozklepaný. To že nakonec neutekl s ostatními má být především ikona té jeho závěrečné proměny... Jo a taky se nějak nemůžu dopočítat..? Není to ani magická 7, ani 5 studentů zmijozelu😕

   1. Keistline

    @Caged Dragon ono je to asi tím, že nemám zas tak velký výběr😜

   2. Caged Dragon

    skoro kompletní zásah (respektive, kdybych nedal Narcisu a Draca do jednoho bodu, tak to tam máš :D)

  45. WIZI

   Super, ale máš tam pár chyb. Lidí ze Zmijozelu co se mu postavilo bylo mnohem, ale mnohem více. I když kolikrát na poslední chvíli. Ve filmu a knize se mluví min. v poslední bitvě o desítkách členů Zmijozelské koleje apod.... On totiž Voldemort sám porušoval kodex zmijozelu už jen tím že byl paradoxně sám "mudlovský šmejd" a navíc jeho činy byly dost brutální i na klasické zvyky Zmijozelových potomků. Nemusím mluvit že i tuna lidí celkově z temnější části kouzelnického světa se mu postavila, např. studenti a lidi z Kruvalu ale i nesnášený Černokněžník u Kruvalu ze kterého chtěl v knize Voldemort vymučit kde bezová hůlka je, sám byl v minulosti téměř jako Voldemort, ale mocnější a původně se Voldemort inspiroval právě jím a to byl sám Grindelwald, kterého mučil v jeho vězení ale i na jeho poměry byl Voldemort zrůda, film to sice vysvětlil až moc jednoduše, ale v knize i přes mučení sám pouznačil že Voldemortem opovrhuje a neřekl mu kde hůlka je, Voldemort mu musel násilně nabourat mysl. Ono až na pár tisíc smrtijedů nesnášelo Voldemorta většina i temné části kouzelnického světa. Ale jen ze strachu se proti němu nespojila prostě většina.... Něco jako Nacistické Německo kde vládlo reálně jen 16 milionů Nacistů z 95 milionů obyvatel. Ale jako zlé bylo bráno celé Německo až po Wermacht který nesnášel sám nacismus, ale jen plnil rozkazy velení které bylo Nacistické..... Myslím že na tohle právě J.K. Rowlingová dala v Lore Pottera menší vsuvku.

   1. Katerina V

    @PTTHDgirl ** byl napůl mudla. Což se vlastně o Harrym říct nedá, i když nebyl čistokrevný - ale už oba jeho rodiče byli kouzelníci.

   2. PTTHDgirl **

    WIZI Voldy nebyl mudlorozený

  46. Cestujeme stopem

   Strašně rád bych si přečetl nějakou biografii o Snapeovi 🙂 Bylo by fajn se dozvědět více o jeho životě 🙏

  47. lukas T

   Mne sa tento diel asi zatiaľ najviac páčil. Len tak ďalej. 😂

  48. Grog cz

   Sem rád že videa vychází

  49. Matyáš Siegel

   Co fínis?

   1. Hanka Skalová

    @PTTHDgirl ** Asi mysli Phineas Nigellus Black 😄 Matyáš Siegel: Ano, ten se taky postavil Voldemortovi, ale az po smrti (prostrednictvim obrazu) 😄

   2. PTTHDgirl **

    Matyáš Siegel kdo?😃

  50. bukaj99

   Výborné video. Mimochodem do žebříčku bych zařadil ještě Phinease Nigelus, který se tky nějákou tou částí podílel na pádu Voldemorta.

  51. Extra Videos ́

   super jako vždy!

   1. Ondřej Porteš

    Extra Videos ́ Nápodobně.

  52. tomet123

   Malé doplnění k tomu proč voldemort nechtěl zkontrolovat jestli harry žije, bylo to hlavně kvůli tomu že se mrtvých štítil.

  53. Deimos

   Ahoj, chtěl bych požádat o vysvětlení, ať už od Dragona nebo od jiného fanouška, co dobře znají Harryho Pottera.. Nečetl jsem knihy a nikde jsem na takovou odpověď nenarazil a proto mě zajímá - Proč nezrušili nebo nějak nepřeformovali Zmijozel? Bylo známo, že spousta lidí ze Zmijozelu se nějakým způsobem přiklání k "temné straně" a jsou "zlí".

   1. Katerina V

    ale vždyť to je podstata knihy, ukázat, že dobro i zlo jsou prostě přítomné, nelze je škatulkovat, a i zlo je veřejně tolerované, atd. A taky, že nic není absolutně dobré, ani absolutně zlé...na tyhle věci nejde koukat takhle prvoplánově. Vždyť i Harry málem ve Zmijozelu skončil - prvotní vlastnosti jsou nějak dané, ale vždycky záleží na tom, jak s nimi člověk naloží a s jakým záměrem.

   2. Hanka Skalová

    @Deimos Ano, hlidat by je mohli casteji, to je pravda :-D

   3. Klara K.

    @Deimos To je taky možnost, ale neměl bys zapomínat, že kolej neurčuje, jestli budeš zlý. Peter Petigrew chodil do Nebelvíru a taky se přidal na temnou stranu. Albus Severus Potter (syn Harryho) a Scorpius Malfoy (syn Draca) taky nebyli špatní.

   4. Deimos

    @Hanka Skalová Tak třeba nějak hlídat :D když se o nich vědělo a tak nějak i předpokládalo, že se přidají na stranu Voldemorta

   5. Hanka Skalová

    Deimos: V knizce se tohle nevysvetluje. Nikdo nikdy neuvazoval nad tim Zmijozel zrusit. Salazar Zmijozel byl jednim ze zakladatelu Bradavic, tak ho nejde jen tak vyskrtnout :-) Ale i kdyby Zmijozel zrusili, tak ti studenti by museli chodit budto do Nebelviru, Havrasparu nebo Mrzimoru, a i tak by stale byli "zli" :-) Moudry klobouk rozrazuje studenty podle povahy a schopnosti, to nejde jen tak zmenit, a tak maji svoji kolej, kde jim aspon bude dobre 😄

  54. Jakub Schmidt

   Uděláš i opak? Něco jako 5 nezmijozelských smrtijedů?

   1. Markéta Přikrylová

    @cyril myšoň ještě Quirinus Quirrell-byl pravděpodobně v Havraspáru

   2. cyril myšoň

    V běžné realitě je takový jen jeden - Peter Petigrew. Jinak ve změněné realitě je to ještě Cedric. Jinak nikdo.

   3. Martin Vilím

    @KrauZajs to prokleté dítě vypadá jako pěkná kokotina

   4. KrauZajs

    @Zyx Zyyx Ano. Po cestování časem ho zachránili, on se přidal ke smrtijedům, zabil Nevilla a úplně se změnila budoucnost. Nějak takhle to bylo :D

   5. Zyx Zyyx

    Terez W po změnění budoucnosti?? To je něco z prokletýho dítěte?😀nečetl jsem to tak se ptam....😀

  55. Loony Lovegood

   Mohl by jsi prosím udělat samostatné video o Snapeovi ?

  56. Tommy Keller

   Bylo by dobrý taky zmínit Merlina. Sice nebojoval proti Pánu zla ale byl na dobré straně a byl největší čaroděj v dějinách

   1. Jaroslav Brümmer

    @Andromeda Blackon jej někdo zná jinak než jako Merlina, rádce a přítele krále Artuše?

   2. Andromeda Black

    Celým jménem?

   3. Tommy Keller

    @Andromeda Black nejslavnější student zmijozelské koleje co se proslavil pomáháním mudlům

   4. Andromeda Black

    Merlina?

  57. Marek Mizerák

   a potom môžeš spraviť naopak... video o postavách z chrabromilu, bystrohlavu alebo bifľomoru, ktorý boli na strane Voldemorta

   1. Artinyx Xivelus Wyzzol

    Myslím, že z Mrzimoru se nikdy nikdo nestal temným čarodějem, pokud nepočítáš i Prokleté dítě.

  58. Hazaro

   Máš veľmi príjemný hlas

  59. Majkovo dobrodružství

   Ty disslajky dali ti, co se dali k Lordu Voldemortu

   1. Eirun De Virot

    :D :D

  60. matus hasko

   sprav vidoe cely pribeh snape

  61. Guntron

   Chyba v názvu jinak super

  62. Natálie Čurgaliová

   ❤❤❤

  63. Filip Mašek

   Nechtěl by jsi víc rozvést historii kolejí Mrzimor a Havraspar?

   1. Spain Dragon

    @Hradecká Cihlárenská To vážně ne.

   2. Hanka Miklankova

    To by bolo super..

   3. Hradecká Cihlárenská

    To se vejde do 4 minutového videa, ne?

   4. Keistline

    Pokud nějaká zajímavá historie existuje, nebyl by to špatný nápad..

  64. tornado f9

   Ahoj zkus udělat video o dracích

  65. Virgil Dante Music

   Musíš začít dabovat máš neskutečně charismatický hlas

   1. Virgil Dante Music

    Tak intonace důraz a nějaký celkový pocit z přednesu se dá jistě naučit.

   2. martina seifertova

    Hlas má pěkný, ale přednáší to jako debil. Všechny věty říká stejně. Stejnou melodii, rytmus, stejně větu nasazuje, stejně ji končí. Je to nudné a hloupé. Přednašeč to tedy není.

  66. Ranhojič

   Velmi dobrá destigmatizace Zmijozelu, která má úroveň! Mám tak trochu soukromou teorii, že Narcissa měla šestý smysl a vycítila, že Severus možná hraje na straně Albuse. Možná toho zmijozelsky využila, když ho žádala o pomoc ohledně Draca.

   1. Markéta Přikrylová

    možný to je,že byla silnější než vypadala(moc se totiž neprojevovala),ale jinak byla z rodiny Black takže musela být mocná čarodějka

  67. Mr. Goldfinch

   Rowlingová je skvělá spisovatelka, ale podle mého udělala obrovskou chybu, že za celou dobu nevytvořila jediného alespoň trochu sympatického zmijozelského studenta v Harryho generaci (to znamená, že Snape, Regulus, atd. jdou z obliga). Každá kolej měla své borce a pitomce, ale Zmijozel měl v době Harryho studií jen samé netolerantní hajzly plné předsudků. A perlu tomu dala v posledním díle, kdy se ani jeden ze zmijozelských nerozhodl bojovat proti Voldemortovi. To je prostě strašně nefér a naprosto promarněná příležitost. A na to, jak je jinak ten její svět promyšlený (včetně postav), to je věčná škoda.

   1. Eva Černá

    @Keistline a Psajkou, z Ginny by nemusela být záporačka, ale nemohla by třeba hrát famfrpál za Nebelvír, ale za Zmijozel.

   2. Keistline

    @Eirun De Virot založil to jo, ale já měla na mysli nejrůznější události s tím spojené (jak jim otevřeně řekl ať vycouvají když chtějí, jak se pořád dokola hádal se Smithem a bylo mu to fuk, jak se ujal té odpovědnosti s tím, že on jediný jim toho může dát tolik - čímž nechci říct že je namyšlený, ikdyž občas se tak trochu chová, ale to, že přiznal co v minulosti dokázal)

   3. Eirun De Virot

    @Keistline Brumbálovu armádu založil na popud Hermiony :D

   4. Spain Dragon

    @Keistline A odvážný xd

   5. Keistline

    @DonSpaghetti harry je strašně těžko popsatelná postava, protože on je všechno najednou, aby seděl na co nejvíc čtenářů.. Dá se říct, že má záblesky sebevědomí a záblesky strachu, nebo čeho. Střídá se to v něm. Ale ani jedna jeho stránka se nedá zapřít. Co třeba když hraje famfrpál, co když se pravidelně hádal se Snapem nebo s Umbridgeovou, co když se vplížil poprvé do Prasinek, zorganizoval Brumbálovu armádu, nebo se na vlastní pěst pouštěl do pátrání po kameni mudrců, zmijozelově dědici, nebo malfoyovi..? Co jak šel za Klofanem když ostatní měli strach, co jak poprvé vyčaroval patrona na zápase s Havraspárem, co jak celý pátý díl otevřeně hlásal, co všechno už dokázal, co to, jak se vydal na ministerstvo jenom kvůli snu, nebo jak zburcoval profesory, když se mu zdálo o Arthurovi Weasleym, aniž by se bál že bude za cvoka, co jak se choval po prvním úkolu v turnaji tří kouzelníků??? Pokud tohle není sebevědomí, tak se přinejmenším dá říct, že je temperamentní

  68. Eraton Keish

   Mohl by jsi udělat video něco ve stylu 7 nejsilnějších kouzelníku kteří neměli takového prostoru ve filmu nebo nebyli vůbec zmíněni

   1. valdock1

    Určitě dvojčata Prewettowi (Fabian a Gideon) a Edgar Bones, zatím mě nikdo další nenapadá.

  69. Tereza Kultova

   Pane bože tohle je neuvěřitelně úžasné! ❤❤❤

  70. Toxic Peanut

   Máš nějaký důkaz, že Křiklan věděl, že se jej Tom neptá na viteály čistě akademicky? Jak by vůbec mohl tušit, že se o ně Tom zajímá v praktickém měřítku?

   1. Maspi

    Raddleova žádostivost byla teď už naprosto zjevná: dychtivě na Křiklana zíral a nedokázal svou netrpělivost skrýt. Křiklan se teď tvářil velice ustaraně - prohlížel si Raddlea, jako by měl poprvé v životě příležitost pořádně si ho prostudovat, a Harry viděl, že lituje, že se vůbec nechal přesvědčit, aby o viteálech začal mluvit. Nevim jestli to považuješ za důkaz, ale mně to stačí ..

   2. Caged Dragon

    to nemám, ale je to tak popsáno i v knize v jejich rozhovoru: „Zajímalo by mě, pane profesore, co víte o… o viteálech.“ Křiklan na něj upřeně zíral a tlustými prsty nepřítomně přejížděl po nožce své sklenky. „Píšete nějakou práci pro obranu proti černé magii, ne?“ Podle Harryho si ale Křiklan naprosto jasně uvědomoval, že o žádný domácí úkol nejde. „Ne tak docela, pane,“ zavrtěl hlavou Raddle. „Narazil jsem na ten pojem v jedné knize a nepochopil jsem přesně, o co jde.“ „Ne… totiž… těžko byste v Bradavicích hledal nějakou knihu, která by podrobně popisovala, co jsou to viteály Tome. Jsou totiž součástí velice černé magie, přímo té nejčernější,“ vysvětloval Křiklan. „Vy o nich ale zřejmě víte úplně všechno, že, pane profesore? Chci říct, že kouzelník vašeho kalibru - promiňte, jestli mi nic nemůžete říct, samozřejmě chápu - já jen, že mi bylo jasné, že jestli mi to vůbec někdo může vysvětlit, jste to určitě vy… Tak mě napadlo, že se zeptám…“ Raddle to hraje doopravdy skvěle, pomyslel si Harry. Ten váhavý tón, zdánlivá nenucenost, uvážlivé lichocení - a přitom nic nepřehání. Harry sám měl s dolováním informací od neochotných lidí mírně řečeno bohaté zkušenosti, takže mu bylo okamžitě jasné, že právě nahlíží do kuchyně opravdovému mistrovi. Zřetelně na Raddleovi viděl, jak doslova hoří touhou, aby poučení o viteálech získal - možná si pro tento okamžik připravoval půdu celé týdny. „No dobrá,“ přikývl Křiklan, přitom se však na Raddlea nedíval, ale pohrával si s mašlí na krabici ananasových lupínků.